Windows 7 Kurulumu ve Etkinleştirme

Windows 7 Kurulumu ve Etkinleştirme

Windows 7 Kurulumu ve Etkinleştirme

Microsoft tarafında hazırlanmış olan windows 7 işletim sisteminin kullanımı günden güne yaygınlaşmaktadır. Daha önceleri windows 7 işletim sistemiyle tanışmamış olanlar windows 7 kurulumu hakkında çeşitli videolu anlatımlar ve detaylı makaleler araştırmaktadır. Windows 7 kurulumu aslında en kolay kurulabilecek işletim sistemlerinden birisidir.

Eğer halen windows 7 işletim sistemine sahip değilseniz Windows 7 Full konumuza giderek güncel ve orjinal versiyonunu bilgisayarınıza ISO uzantısında indirdikten sonra bunu PowerISO yazılımı aracılığıyla DVD diskinize yazdırabilirsiniz.

Orjinal Windows 7

Windows 7 Kurulumu

Hazırda bulunan windows 7 kurulum DVD diskini bilgisayarınıza taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp çıkan ön yükleme yazısına herhangi bir tuşa basarak windows 7 ön yükleme alanına geçiş yapabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek orjinal windows 7 işletim sistemine sahip olabilirsiniz.

Klavye seçeneği ve Para birimi: Kurulum ekranı esnasında açılan ilk pencereden bilgisayarınızın para birimini ve klavye giriş yöntemini ayarlıyorsunuz.
Yüklemek istediğiniz Versiyon: Windows 7 işletim sisteminin Ultimate, Professional, Home Premium ve Starter gibi birden fazla sürümleri mevcuttur. Bunlardan hangisini seçmek istiyorsanız üzerine tıklayarak ileri butonuna tıklayın.
Lisans sözleşmesi: Microsoft’un hazırlamış olduğu lisans sözleşmesini okuyarak ilgili kutucuğu işaretleyip ileti butonuna tıklayın.
Yükleme türü: Bu kısımda özel (gelişmiş) kısmını seçerek disk alanını formatlayarak temiz bir windows 7 kurulumu yapabilirsiniz.
Disk bölme ve Biçimlendirme: Bu kısımda disk bölme işlemi yapmak istiyorsanız sürücü seçenekleri linkine tıklayarak açılan sayfada yeni butonuna tıklayıp yeni disk alanı yaratma işlemi yapabilirsiniz. Disk bölme işlemi yapmak istemiyorsanız ileri butonuna tıklayarak windows 7 kurulumunu başlatabilirsiniz.

Windows 7 Etkinleştirme

Sitemiz üzerinden indirmiş olduğunuz windows 7 işletim sistemi kurulum esnasında sizden hiç bir şekilde ürün anahtarı istememektedir. Farklı sitelerden indirmiş olup lisans sorunu yaşayan arkadaşlar sitemiz üzerinden yayınlamış olduğumuz KMSpico yazılımını indirerek sadece bir tıklamayla windows 7 orjinal yapma işlemi gerçekleştirebilirler. Alternatif olarak programsız lisanslama yapmak isteyenler aşağıdaki vermiş olduğumuz windows 7 serial key numaralarını da kullanabilirler.

Windows 7 Ürün Anahtarları

1- 9JBBV-7Q7P7-CTDB7-KYBKG-X8HHC (Professional)
2- BCGX7-P3XWP-PPPCV-Q2H7C-FCGFR (Professional)
3- P72QK-2Y3B8-YDHDV-29DQB-QKWWM (Professional)
4- HTJK6-DXX8T-TVCR6-KDG67-97J8Q (Professional)
5- 32KD2-K9CTF-M3DJT-4J3WC-733WD (Professional)
6- PT9YK-BC2J9-WWYF9-R9DCR-QB9CK (Professional)
7- VQB3X-Q3KP8-WJ2H8-R6B6D-7QJB7 (HomePremium)
8- MB4HF-2Q8V3-W88WR-K7287-2H4CP (HomeBasic)
9- RDJXR-3M32B-FJT32-QMPGB-GCFF6 (Starter)
10- YJJYR-666KV-8T4YH-KM9TB-4PY2W (Ultimate)
11- 28DQD-GJYMB-HGWV8-V3849-XFT2Q (ServerStandard)

Windows 7 kurulum ve etkinleştirme konumuz bu kadardır. Windows 7 işletim sisteminde yaşadığınız farklı lisans sorunlarını bu konu altında yorum olarak belirterek kısa süre içerisinde destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Incomedia WebSite X5 Professional Full Türkçe v12 İndir başlıklı makalemizde Incomedia WebSite X5 Crack, Incomedia WebSite X5 Lisans Anahtarı ve Incomedia WebSite X5 Professional Full hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:
  • combofix türkçe full